*** Czytaj dalej Wirtualne Muzeum Polskiego Szeląga (WMPS) – Zygmunt Stary, Gdańsk, część 1

Miałem już nic nie pisać do końca sierpnia, ale zamierzenia są po to, by je modyfikować. Poza tym, obchodzimy dziś rocznicę bitwy pod Grunwaldem, o czym na swoim blogu przypomniał Kolega Remigiusz.
Mam w planach duże przedsięwzięcie wydawnicze – wielotomową historię cywilizacji łacińskiej. Zakładam współpracę kilku znanych historyków i publicystów. Sam również zamierzam napisać kilka tomów.
W związku z tym od czasu do czasu na naszym blogu pojawiają się sondy próbne w postaci tekstów nie związanych z numizmatyką. A to o końcu starożytności:
https://blognumizmatyczny.pl/2016/08/18/koniec-starozytnosci/
A to o architekturze romańskiej i gotyckiej:
https://blognumizmatyczny.pl/2017/04/29/cluny-i-st-denis/
A to o filozofii późnego średniowiecza:
https://blognumizmatyczny.pl/2017/11/01/xiv-wiek-kosciol-filozofia-i-danse-macabre/
Ku mojej radości spotykają się one z bardzo pozytywnym przyjęciem. Jeden z tekstów trafił nawet do top 10 najczęściej czytanych wpisów. Dziś kolejna sonda próbna. Czytaj dalej Władysław Jagiełło
Dziś zapowiadana w styczniu czwarta część fejsbukowych postów z cyklu „Szelągi z czasów panowania Wazów”. Oto poprzednie odcinki:
https://blognumizmatyczny.pl/2018/07/08/z-cyklu-szelagi-z-czasow-panowania-wazow-2017-2018-czesc-1/
Przerwa wakacyjna potrwa do końca sierpnia. Przez kilka najbliższych tygodni na blogu będą się pojawiały jedynie wpisy z cyklu „Wirtualne Muzeum Polskiego Szeląga”. Zapraszam więc do lektury wcześniejszych artykułów. Czytaj dalej Z cyklu „Szelągi z czasów panowania Wazów” (fejsbukowe impresje: posty na Fb 2019) – część 4
W świecie kolekcjonerskim bardzo pozytywną rolę spełniają specjalistyczne fora (nie tylko numizmatyczne), gdzie wypowiadają się eksperci i np. na podstawie przesłanych zdjęć pomagają początkującym kolekcjonerom zidentyfikować budzący wątpliwości przedmiot.
Niekiedy jednak identyfikacja jest bardzo trudna… Czytaj dalej Wakacyjny post z Fb