Jak zdezintegrować społeczeństwo i przejąć kontrolę nad państwem?

Bardzo wiele można dowiedzieć się wertując stare czasopisma numizmatyczne. W „Wiadomościach Numizmatyczno-Archeologicznych” z przełomu XIX i XX wieku można odnaleźć niezliczoną ilość fenomenalnych i „odkrywczych” informacji o dawnym mennictwie. Czytając artykuły W. Kostrzębskiego, S. Tymienieckiego, J. Zielińskiego, W. Wittyga, czy A. Hniłko ma się nieodparte wrażenie obcowania ze świeżym i naprawdę rozsądnym spojrzeniem na numizmatykę.

Podobnie rzecz się ma z innymi dziedzinami wiedzy o świecie. Są książki, które się nie starzeją. Istnieją też filmy sprzed kilkudziesięciu lat, z których można dowiedzieć się więcej o dzisiejszej Polsce niż z tuzina prac dzisiejszych socjologów i politologów.

Na taki właśnie film chciałbym dziś Państwa zaprosić. Jest to wykład z roku 1984 wygłoszony przez zbiegłego na Zachód agenta KGB – Jurija Bezmienowa (Tomas Schuman). Był on specjalistą w dziedzinie technik dezinformacji oraz ideologicznej dywersji. W roku 1970 uciekł do Kanady, a następnie podjął współpracę z USA.

Warto poświęcić godzinę na uważne wysłuchanie tego wykładu:

https://www.youtube.com/watch?v=jL4G9vQjVOA&feature=youtu.be&t=13s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *