„Historia cywilizacji łacińskiej”

O planach wydania kilkunastotomowej „Historii cywilizacji łacińskiej” wspominałem już na blogu, zdaje się kilka miesięcy temu. Obecnie projekt wchodzi w decydującą fazę. Już wkrótce pojawi się pierwszy tom pt. „Wczesne średniowiecze”.

Tymczasem zapraszam pobrania artykułu „Cywilizacja łacińska”. Jest to fragment wstępu do pierwszego tomu, w którym zostały m.in. wyjaśnione założenia i uzasadnienie projektu „Historia cywilizacji łacińskiej”.

http://blognumizmatyczny.pl/wp-content/uploads/2020/03/Cywilizacja-%C5%82aci%C5%84ska.pdf

Zachęcam również do odwiedzenia i polubienia strony na Fb „Historia cywilizacji łacińskiej – laboratorium”. Strona ma być z założenia „warsztatem-laboratorium”. Tu po raz pierwszy będą pojawiały się teksty, które następnie trafią do kolejnych książek z cyklu „Historia cywilizacji łacińskiej”. Tu właśnie będzie się docierała ostateczna forma i treść poszczególnych tomów.

https://www.facebook.com/Historia-cywilizacji-%C5%82aci%C5%84skiej-laboratorium-111707033775501/?modal=admin_todo_tour

Serdecznie zapraszam do klikania „lajków”, aby być na bieżąco z kolejnymi postami. Oczywiście mile widziane będą komentarze poszczególnych wpisów i aktywny udziału w tworzeniu „Historii cywilizacji łacińskiej”.

A tak będzie wyglądała okładka pierwszego tomu cyklu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *